Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Menu Zamknij

Dlaczego warto spać w lnianej pościeli?

pościel lniana - dlaczego warto wybierać pościel, ubrania i dodatki do domu z lnu - 7 cech lnu

Len jest naturalnym materiałem chętnie używanym od tysięcy i wciąż jednym z najbardziej… luksusowych.

Jeśli i Tobie do tej pory kojarzył się z nijak wyglądającymi spodniami na lato, dowiedz się, dlaczego osoby świadome właściwości lnu wybierają właśnie ten materiał na ubrania i materiały do domu, mimo jego wyższej ceny.

Właściwości lnianej pościeli

Naturalny materiał na pewno oddziałuje na nasze ciała lepiej niż tkaniny z ropy naftowej. Ale dlaczego o lnianej pościeli mówi się, że jest najlepsza dla naszego zdrowia i zdrowego snu?

1 | Len pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała.

Połączenie dwóch mocnych cech lnu: przewodzenia ciepła i przepuszczalności powietrza, powoduje, że lniana pościel reguluje temperaturę. Pozwala ogrzać nam się w zimie, zatrzymując ciepło i poczuć komfortowo rześko w lecie, utrzymując przyjemny chłód w upalne dni.

2 | W lnianej pościeli jest sucho.

Po pierwsze, len oddycha, więc nie powoduje zatrzymywania wilgoci, skądkolwiek by ona nie pochodziła ani nie powoduje nadmiernego pocenia (w przeciwieństwie do sztucznych materiałów).

Po drugie, nawet jeśli się spocisz, len odprowadza wilgoć od ciała – wchłania ją i umożliwia jej odparowanie. Przy tym sam materiał pozostaje suchy w dotyku (aż do momentu, gdy wchłonie tyle wody, ile odpowiada około 20% wagi materiału).

3 | Len jest przyjazny dla skóry: antystatyczny i czysty.

Możesz być pewna, że piorąc czy zakładając lniane poszewki nie zostaniesz kopnięta prądem, co zdarza się przy obracaniu tak dużymi płachtami materiału z poliestrem.

Twoje włosy nie będą się elektryzować, a skóra nie zacznie przyciągać kurzu.

Sam lniany materiał też nie przyciąga brudu, kurzu, jest nieprzyjazny dla roztoczy i innych niepożądanych żyjątek, a do tego zachowuje naturalne dla naszej skóry pH.

Po prostu, w lnianej pościeli Twoje ciało może zdrowo odpocząć, skóra nie musi bronić przed niekorzystnymi czynnikami i zjawiskami.

Do tego sama faktura materiału delikatnie masuje.

4 | Len jest odporny na bakterie.

Właściwości lnianego materiału i to, jak umożliwia on wentylację powietrza, sprawiają, że nie przyciąga on roztoczy i jest nieprzyjazny dla bakterii.

Len jest anty-alergiczny, polecany dla osób z problemami skórnymi i dzieci.

Osoby z alergiami, które zastosowały w swoim domu len (pościel, ręczniki, ściereczki kuchenne) zauważają poprawę swojej kondycji.

5 | Lniana pościel jest bardzo trwała.

Lniana tkanina jest mniej więcej dwa razy trwalsza niż bawełna i może przetrwać dekady w bardzo dobrym stanie.

Jeśli nasza bawełniana pościel sypie się po ośmiu latach, lniana byłaby w świetnej kondycji przez… 16 lat?

Len to inwestycja.

6 | Lniana pościel: im starsza, tym lepsza?

Tak, len to inwestycja. Materiał, którego miękkość, połysk, wygląd wzrastają wraz z każdym praniem.

7 | Używanie lnianych materiałów jest przyjazne środowisku.

Len jest biodegradowalny, odnawialny, nie wymaga sztucznego nawadniania, a inne części rośliny też są zużywane np. z nasion lnu wyciskany jest olej.

Same sprawdźcie i korzystajcie z majestatycznego komfortu, spokoju ducha, cieszcie się doskonałym snem, lepszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Powiązane Teksty